604 279 570
14 621 22 81
biuro@aurody.pl
Bernardyńska 19/2
Pn.-Pt. 10:00 - 18:00

Pedicure - Manicure

STOSUJEMY STERYLIZACJĘ NARZĘDZI

Stopy trzeba pielęgnować już w dzieciństwie, także wtedy kiedy nie bolą i nie stwarzają dodatkowych problemów. W naszym gabinecie, który należy do Powszechnego Programu Profilaktycznego "Zdrowe Nogi" pracujemy na preparatach firmy Gehwol i potrafimy profesjonalnie zająć się stopami oraz doradzić właściwe praparaty (zawierające preparaty przynoszące ulgę w danych dolegliwościach) i ortezy z żelu polimerowego.

Zabieg na bardzo suchą skórę.

Gehwol med Schrunden - Salbe - maść do stóp o zrogowaciałej i popękanej skórze, silnie nawilża, przynosi ulgę przy jej peknięciach i zaczerwienieniach. Zawiera specjalne mydło medyczne, naturalne olejki eteryczne, pantenol, bisabolol, wysokiej jakości tłuszcze.

Gehwol mea Lipidro - krem silnie nawilżający suchą skórę. Zmiękcza naskórek i zapobiega nadmiernemu odtwarzaniu się warstwy zrogowaciałej. Zawiera mocznik, który wiąże wodę oraz wysokiej jakości substancje wyrównujące niedobór lipidów. Pobudza regenerację skóry.

Gehwol Fusskraft Lotion - Kydrolipidowy z ceramidami (mocznik, gliceryna, olej z awokado, olej z jojoby, ekstrakt z owsa).

Wrastające paznokcie.

Wrastające paznokcie (Unguis inkarnatus) to stan, gdy część paznokcia lub kąt paznokcia przebił skórę wału paznokciowego. Istnieje kilka metod zwalczania i profilaktyki: od tamponady do założenia klamry na paznokieć. Często by uzyskać właściwy efekt, trzeba korzystać z wielu z nich. Wrastanie powoduje wiele czynników: niewłaściwe obcinanie paznokci, za ciasne buty, wrodzone lub nabyte wady stopy jednostronne lub zbyt duże obciążenie stóp.

Częstym problemem jest wrastanie kąta lub ciernia w wał paznokciowy: objawem jest zaczerwienienie i ból podczas ucisku, co prowadzi do zapalenia i nadmiernej granulacji. W w przypadku zaawansowanego stadium pacjenta kierujemy do lekarza. Jeżeli wrastanie jest nieskomplikowane, a ból niewielki, można wykonać zabieg w gabinecie. Jego podstawą jest usunięcie wrastających części paznokcia. Jeśli zostawimy źle obcięte paznokcie, z ostrym kątem lub cierniem, ból nie ustapi i może dojść do zapalenia. Regułą jest "usunąć tyle, ile trzeba, ale tak mało, jak tylko można"!

W przypadku wrastania spowodowanego przez deformację płytki paznokciowej stosujemy klamrę korygującą, która przynosi natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej a tym samym likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu. W ekstremalnych przypadkach, kiedy korekta jest niemożliwa, wskazane jest stałe stosowanie klamry.

Klamra B/S Quick jest prosta w nałożeniu. Zostaje ona naklejona na płytkę paznokciową dlatego jej zastosowanie jest możliwe również w przypadku zapalenia wału paznokciowego oraz na cienkie i łamliwe paznokcie. Naklejenie jest bezbolesne, a klamra nie dotyka miejsca zapalnego. Klamra ta znajduje się na folii nośnikowej i umożliwia przyklejenie bez pomocy narzędzi. Siła pociągająca brzegi paznokcia do góry może działać w zależności od potrzeby jedno lub dwustronnie. W przypadku konieczności zadziałania większej siły mozliwe jest naklejenie jednocześnie dwóch klamer. Zabieg wykonywany jest wyłącznie "na sucho" (bez moczenia stóp).

Osoby które mają skłonność do wrastających paznokci, powinny dodatkowo stosować Gehwol - zmiękczacz do paznokci. Klamra powinna się utrzymać nawet przez 2 miesiące. Jeśli jednak się odklei, klient powinien wrócić do gabinetu. W przypadku zaawansowanej fazy wrastania paznokci, razem z klamrą B/S Quick stosujemy rureczki "Sulci-Protektor".

Zalety:

- Bezkrwawość

Technika zakładania klamry jest zachowawczą, nieinwazyjną metodą leczenia UNGUIS INCARNATUS, która wykonywana jest ambulatoryjnie przez specjalnie przeszkolone osoby zajmujące się pielęgnacją stóp i przez podologów.

- Bezbolesność

Dzięki zmniejszeniu nacisku, pacjent odczuwa natychmiastowe złagodzenie bólu. Nie jest konieczne stosowania znieczuleń miejscowych, jak w przypadku metody operacyjnej. Badania kliniczne przeprowadzone przez uniwersytet w Erlangen potwierdzają, że w grupie pacjentów korzystających z klamry ból odczuwany podczas nakładania klamry i po zakończeniu zabiegu był wyraźnie mniejszy, niż pooperycjny ból w tak samo licznej grupie pacjentów leczonych operycyjnie.

- Nie występuje okres absencji chorobowej

Wspomniane wyżej badanie potwierdza ponadto, że pacjenci korzystający z klamry mogli bezpośrednio po zabiegu ponownie podjąć swoje codzienne obowiązki (tzn. nie występowała absencja w pracy lub szkole), podczas gdy pacjenci poddani operacji musieli korzystać z zwolnienia lekarskiego średnio przez okres 14 dni.

- Wysoki komfort użytkowania

Pacjenci korzystający z klamry mogą z reguły natychmiast nosić pełne buty i nie są ograniczeni w swoim życiu codziennym, nawet w przypadku długotrwałego leczenia z zastosowaniem klamry.

- Zakres zastosowania Zastosowanie klamry VHO-Osthold @R Pecfect zaleca się w następujących przypadkach:

  • Wrastające paznokcie palców stopy (UNGUIS INCARNATUS), np. w wyniku niewłaściwych zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Nieprawidłowy tor wzrostu u cukrzyków, w celu uniknięcia operacji.
  • Paznokcie zagięte i rurkowate.
  • Nieprawidłowych wzrost paznokcia po utracie paznokcia wskutek urazu lub w przypadku predyspozycji genetycznych.
  • Grzybica paznokcia ze zgrubieniem płytki paznokciowej i wrośniętymi brzegami paznokcia.
  • Stany zapalne wału paznokciowego lub łożyska paznokcia Odciski w obrąbku naskórnym.

Aktualności

Partnerzy

Najbardziej wykwalifikowana, kompetentna i profesjonalna obsługa